Про кафедру

2

 

Кафедра сформована в 1996-му році на основі викладацького складу загально-університетської кафедри фізичного виховання. До штату кафедри увійшли викладачі з досвідом роботи в галузі студентського спорту.

Очолює кафедру доцент, кандидат педагогичних наук Новицький Юрій Володимирович

Першочерговими завданнями кафедри як загальноуніверситетського навчального підрозділу є забезпечення навчального процесу зі студентами секції фізичного виховання та проведення секційної роботи зі студентами секції спортивного виховання.

Секційні навчально-тренувальні заняття проводяться з футболу, футзалу, баскетболу чоловічого та жіночого, волейболу жіночого та чоловічого, спортивної аеробіки та фітнесу, легкої атлетики, плавання, видів спортивної боротьби, боксу та кікбоксингу, важкої атлетики, армреслінгу, стрільби з лука, тріатлону, водного полу, регбі.

За період існування кафедри навчально-виховна робота, що відбивається здобутками провідних спортсменів університету, набула якісно нового рівня.

КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ КАФЕДРИ СПОРТИВНОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ

В навчальному напрямку – забезпечувати студентів НТУУ «КПІ» теоретичними та методичними знаннями в формуванні навичків з оздоровлення, а також з організаційних та методичних основ спортивного вдосконалення.

В науковому напрямку – формувати навчально-дослідницькі напрямки в спортивних та оздоровчих технологіях.

В навчально-організаційному напрямку – розширювати спортивно-технічне забезпечення для:

 • Подальшого залучення студентської молоді та професорсько-викладацького складу до формування культури здоров`я та впровадження здорового способу життя.
 • Розширення студентського самоуправління в рамках спортивних об’єднань.
 • Залучення та формування інвестиційних проектів для заохочення в науковій, навчально-спортивній та організаційній діяльності за напрямками розвитку провідних видів спорту в університеті.

На міжнародний та національний рівень спортивних досягнень вийшли такі популярні в НТУУ «КПІ» види спорту, як спортивна аеробіка та фітнес (старший викладач, доцент, заслужений тренер України Пасічна Тетяна Володимирівна та викладачі Лозенко Наталія Миколаївна, Градусова Наталія Вікторівна), міні-футбол (старши викладачі Кривенда Вячеслав Сергійовича та Журавльов Сергій Олексійович ), жіночий волейбол та пляжний волейбол (старший викладач Томашевський Дмитро Володимирович), чоловічий баскетбол (старший викладач Устименко Григорій Олександрович), регбі (старший викладач Сабіров Олександр Сергійович), спортивне орієнтування (старший викладач Ускова Світлана Михайлівна), тріатлон (викладач Муравський Леонід Володимирович), стрільба з лука (викладач Д'якова Оксана Віргініевна), веслування (працював довгі роки заслужений тренер Іван Іванович Тимко, український гребець, выступав за збірну України з академічного веслування в період 2006—2014 р.).

Студенти-веслувальники університету були фіналістами та займали призові місця на чемпіонатах Світу, Європи та України. Серед них: Довгодько Іван (ФБТ), Довгодько Наталія (ФБТ), Литвинюк Андрій (ФЄЛ), Корнєва Ганна (ФБТ) та ін. У 2013 році-переможці всесвітньої олімпіади (Казань, Росія). 37 студентів університету стали майстрами спорту, 4-майстрами спорту міжнародного класу, 1-заслуженим майстром спорту.

З 1999 р. під керівництвом викладача Дьякової Оксани Вергініївни в університеті почала розвиватись стрільба з лука. Серед складу команди є переможці та призери міських та національних змагань, а з 2005 відновлена збірна команда університету з важкої атлетики під керівництвом викладача Крилова Анатолія Геннадійовича.

В складі педагогічного та навчально-допоміжного складу кафедри працюють 6 доцентів, кандидати педагогічних наук, 2 Заслужених тренера України, 1 майстер спорту СРСР міжнародного класу, 1 заслужений майстер спорту України, 12 майстрів спорту.

З 2006 року в університеті під керівництвом старшого викладача Агеєва Павла Миколайовича та старшого викладача Саєнко Сергія Олексійовича почав свій розвиток новий вид боротьби – “Алиш” (боротьба на поясах), в якому студенти університету вибороли звання чемпіона Європи та вице-чемпіона Європи в окремих видах. З 2008 року Агеєв П.В. став родоначальником розвитку рукопашного бою в університеті.

З 2014 рока під керівництвом Муравського Леоніда Володимировича почав свій розвіток триатлон.

На сьогоднішній день викладачами кафедри спортивного вдосконалення розвиваються такі види спорту:

 • Волейбол чоловіки (викладач Казаріна Ольга Андріївна)
 • Волейбол (старший викладач Томашевський Дмитро Володимирович)
 • Баскетбол (старший викладач Устименко Григорій Олександрович, викладач Кузенков Олег Вікторович)
 • Бокс (викладач Запольський Дмитро Петрович)
 • Боротьба (старший викладач Агеєв Павло Миколайович), а також дзюдо,  боротьба самбо, боротьба “Алиш”
 • Важка атлетика (викладач Крилов Анатолій Геннадійович)
 • Водне поло (викладач Качалов Олександр Юрійович)
 • Легка атлетика (старший викладач Прус Надія Михайлівна)
 • Сергійович,викладачі Білоконь Віктор Петрович)
 • Плавання (викладач Руденко Галина Андріївна)
 • Регбі ( викладач Сабіров Олександр Сергійович)
 • Рукопашний бій (старший викладач Агеєв Павло Миколайович)
 • Спортивна аеробіка та фітнес (доцент Пасічна Тетяна Володимирівна, викладачі Градусова Наталія Вікторівна, Лозенко Наталія Миколаївна)
 • Спортивне орієнтування (старший викладач Ускова Світлана Михайлівна)
 • Стрільба з лука (викладач Д’якова Оксана Вергініївна)
 • Тріатлон (викладач Муравський Леонід Володимирович)
 • Футбол (доцент Гринь Андрій Романович,старші викладачі: Лускань Олег Юрійович, Мохунько Олександр Дмитрович,  викладач Кондратович Андрій Борисович) і футзал (старші викладачі Журавльов Сергій Олексійович,Кривенда Вячеслав)

МАТЕРІАЛЬНЕ    ЗАБЕСПЕЧЕННЯ КАФЕДРИ СПОРТИВНОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ

Кафедра СВ ФБМІ є загально університетською, проводить практичні заняття та лекційний курс з фізичного виховання зі студентами усіх факультетів НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» перших та других курсів загальною чисельністю близько 8000 осіб (кількість студентів двох спортивних кафедр СВ і ФВ), та працює зі збірними командами університету, в яких займаються і старшокурсники. У спортивному центрі НТУУ КПІ кафедрі виділені три кабінети для службових працівників кафедри, службові приміщення для викладачів поруч зі спортивними залами, студентам надаються упорядковані роздягальні. Ну і звичайно ж, спортивні зали для всіх видів спорту, басейн (25 х 50 м) і стадіони, розташовані поруч зі спортивним центром і в центрі території університету (поруч з корпусом №7 та бібліотекою)

 SAM 2194 Фото 3 IMG 3749 зал волейбол зал бокса воднеполо плавання Спартакиада РќРўРЈРЈРїРѕ РґР·СЋРґРѕ7 РїРѕР»РёР°С‚лон бег РЎРњР“2 РњРљРЎ Стена футб поле SAM 4174 футзал победа баск судьи

 

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КАФЕДРУ СПОРТИВНОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ КПІ ІМ.ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО

 

положення про кафедру 002 положення про кафедру 003 положення про кафедру 004

 

положення про кафедру 005положення про кафедру 006         положення про кафедру 007

положення про кафедру 008          положення про кафедр 009

 Відповідальний за надання інформації завідувач кафедри Новицький Ю.В.