15.05.2021 в Спорткомплексі КПІ відбулися з боротьби.

 Фото-0081.jpg15.05.2021 в Спорткомплексі КПІ відбулися змагання з одного з видів боротьби. 

Змагання були дуже гарно організовані, не зважаючі на багату кількість учасників. Але результати будуть надані пізніше.

      Фото-0074.jpg Фото-0077.jpg 

      Фото-0081.jpgФото-0078.jpg

Видів боротьби багато, розповімо про одне з них.

Історія панкратіону

Панкратіон - відроджений вид єдиноборства, що прийшов в сучасний світ від стародавніх греків. Змагання починалися на 4 день Олімпійських ігор з 648 р. до н.е. е. Особливістю панкратіону є те, що в ньому практично немає обмежень - заборонялося тільки кусатися, дряпатися і наносити удари в очі. Не було навіть обмеження за часом поєдинку і поділу по вагових категоріях (учасники ділилися тільки за віковими групами). У поєдинках стикалися два неозброєних атлета на підготовленому майданчику, покритої шаром дрібного піску. 

fight1.jpgfight3.jpg

Даний вид спорту вирощував сильних, відважних, спритних бійців, в яких бачили хорошу силу за часів війни. Учасникам дозволялося наносити удари руками, ліктями, колінами, ногами і головою по корпусу, ніг, рук і голові супротивника.

Також не заборонялося завдавати ударів лежачому суперникові, який, в свою чергу, мав право захищатися і наносити удари навіть лежачи. Учасники постійно виконували удари в стрибках і поєднували комбінації з серії ударів і захоплень для кидків. Суддя був забов'язаний не допустити важкого каліцтва або смертельного результату. Також він повинен був помітити піднятий палець руки вгору або ляпас по тілу суперника - це повідомляло про те, що один з учасників здається.

Найменьша кількість обмежень в панкратионі була в Спарті. Саме там існував не тільки чоловічий, але й жіночий панкратіон.

Переможцям діставалася слава і пошана, вони нагороджувалися на Олімпійських іграх найкрасивішими жінками. Таких переможців заносили в спеціальні списки. Через труднощі випробувань, майже за тисячу років існування Олімпійських ігор, в такому списку перебувало лише 9 імен.

Гасло навколо панкратіону втихло після перемоги римського війська над греками в 146 році до н. е. У той час популярність панкратіону дісталася збройним гладіаторським боїв.

У 1896 р панкратіон не став частиною олімпійських ігор через слова кардинала міста Ліон: «Ми приймаємо всі, крім панкратіону».

У сучасному світі панкратіон почав своє друге життя в 60-і роки 20 століття. Зрозуміло, зараз він набагато безпечніше - бійці захищені надійним спорядженням, що знижує рівень травм, а поєдинки обмежені за часом

У 2002 році проведено перший Всесвітній конгрес панкратіону і створена Всесвітня Спортивна Федерація панкратіону. Працюючи разом з Міністерством спорту і Міністерством освіти і релігії Греції, Федерація розробила програму відродження панкратіону як Олімпійської дисципліни.

 В Україні панкратіон офіційно зареєстрований 15 травня 2003 року. Вже 19-21 лютого 2004 року в Івано-Франківську було проведено перший чемпіонат України з Панкратіону. За результатами чемпіонату була сформована національна збірна України, яка в 2004 році брала участь у першому чемпіонаті Європи.

Зараз панкратіон стає все популярнішим і популярнішим. Йде активна робота по відродженню панкратіону не тільки, як виду спорту, а й як олімпійської дисципліни. Цей видовищний вид спорту привертає велику кількість глядачів, тому, сумніватися в ще більшій популярності не варто.