Спортивне орієнтування в КПІ ім. І. Сікорського

спорориентємбСпортивне орієнтування в КПІ ім. І. Сікорського

Кафедра Спортивного вдосконалення

В нашому університеті набув широкого розвитку один з прикладних видів спорту – спортивне орієнтування. Він розвивається на навчальному відділенні з легкої атлетики та фітнесу, але, як циклічний вид спорту має свої специфічні риси.

Крім оздоровчого впливу занять на відкритому повітрі, спортивне орієнтування поєднує в собі багатокомпонентність фізичної підготовленості та інтелектуальну підготовленість в вирішенні задач спортивного орієнтування на місцевості.

Реалізація результатів фізичної, технічної, тактичної, психічної та інтелектуальної підготовки відбувається в декількох видах цього виду спорту: фут-орієнтування (бігом), скі-орієнтування (на лижах), байк-орієнтування (на велосипедах) . Рогейн – орієнтування   (командний вид змагань, 2-4 чоловіка, жінки, мікс). Учасники самостійно планують пробігання дистанції за вибором із данних на карті контрольних пунктів. Змагання проводяться за контрольним часом - 6 годин, 12 годин, 24 години на подолання максимальної кількості контрольних пунктів; трейл-орієнтування (орієнтування по доріжках, на інвалідних візках).

Учасник змагань за допомогою спортивної карти та компаса має якнайшвидше пробігти дистанцію по незнайомій місцевості через певну кількість точок - контрольних пунктів (КП), зробивши електронну відмітку на них.

На старті учасник отримує спортивну карту з нанесеними на неї КП, кількість яких, а також послідовність їх проходження, визначають судді. Переможець визначається за найкращим часом проходження всіх позначених на карті КП. Учасників, як правило, поділяють на групи — відповідно віку (10 — 60 років і старші) і кваліфікації, наприклад: 21Е (еліта: Майстри спорту та кандидати в майстри спорту) окремо серед чоловіків і жінок.

Основні типи дистанцій: спринт, середня дистанція, довга дистанція і естафети (2-4 етапні). Найпопулярніший вид спортивного орієнтування — за заданим напрямком. Це коли точки КП на карті з'єднані послідовно один за одним лініями. Спортсмен повинен саме в такій послідовності проходити їх.

Багату історію має спортивне орієнтування і в нашому університеті. Починаючи з 1996 року, КПІшники щорічно виборють призові місця та стають переможцями міських змагань, першостей та Чемпіонатів України. Неодноразово збірна команда КПІ була призером чемпіонатів м. Києва і Чемпіонатів України серед студентів.

Студенти-орієнтувальники КПІ та випускники (які продовжують виступати в змаганнях),   входять до складу збірної команди України. Вони є учасниками Чемпіонатів світу та Европи серед юнаків та юніорів, учасниками і призерами чемпіонатів світу та Европи з рогейну.

Поєднання високоінтенсивного бігу та інтелектуальної роботи одночасно   знаходить все більше прихильників бігу з картою та компасом в Україні і по всьому світу.

Ускова на каф 2 2

Ускова на каф 2 1

За останні роки переможцями та призерами міських та всеукраїнських змагань були Звягін М.(ФПМ), Колесник В.(ІПСА), Шеховцов А.(ММІ), Голобородько А.(ФММ), Таран В.(ФТІ), Бабіч К.(ІПСА). Мізернюк С.(ФМФ).     Запрошуемо студентів приєднатися до команди зі спортивного орієнтування на відділенні легка атлетика - фітнес в КПІ ім. Ігоря Сікорського. Відповідальною за спортивне орієнтування в університеті є старший викладач кафедри спортивного вдосконалення Ускова Світлана Михайлівна, Майстер спорту СРСР.

06.04.2021, Ускова С.М.