Перший старт 2019 р. зі спортивного орієнтування

P90316 11143116 березня 2019 року пройшов особистий чемпіонат міста Києва зі спортивного орієнтування. Змагання проходили у передмісті Києва район Конча-Заспа. Погодні умови у лісі були складними, стартували і фінішували під рясним дощем.

Представники збірної команди КПІ ім. І. Сікорського зі спортивного орієнтування виступали в юнацькій та юніорських групах.

На дистанції у 5 км серед дівчат Голобородько Аліна (ФММ) фінішувала з другим результатом.

Серед юнаків на дистанції 6 км Колесник Вадим (ІПСА) посів ІІ місце, Бабич Кирил (ІПСА) – ІІІ місце.

В жіночий юніорській групі Таран Вікторія(ФТІ) здобула перемогу, Дрозд Валентина (ХТФ) отримала срібну медаль

          голобородько Алина  Колесник Вадим  Таран Виктория

                      Голобордько Аліна                              Колесник Вадим                                   Таран Вікторія

   P90316 115927   P90316 120808 копия 2  P90316 121140 P90316 120559

                                                                   ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ЗМАГАНЬ!

(Матеріал і фото надала тренер-викладач Ускова Світлана Михайлівна)

Історична довідка:

Ко́нча-За́спа — історична місцевість на південній околиці Голосіївського району Києва (частково і Обухівського району). Охоплює селища Віта-Литовська, Козин і Плюти, хутір Мриги, дачну та лісопаркову місцевість уздовж правого берега Дніпра.

Назва «Конча-Заспа» вживається з початку 20 ст. У ній поєдналися назви урочища Конча (вперше згадане 1799) і хутора Заспа (вперше згаданий 1800). Існують також однойменні озера.

Обидві складові назви походять від місцевих діалектних слів: заспа — пересипані мулом або піском озеро, рукав річки, струмок; конча — їх кінцева частина, край (походить, імовірно, від численних заток Дніпра та ін. водоймищ, що є у Конча-3аспі).

За народною етимологією, назва місцевості походить від польського війська, яке нібито залягло тут на привал і поснуло, а потім вартові гучно вигукували при наближенні супротивника: «Кінчай спати!».

Вперше ця місцевість згадується як Конча або Глушець у XVI столітті, а в 1607 році озеро та урочище Заспа фігурують як володіння Видубицького монастиря. У 1772 році Конча зафіксована як урочище в Трипільському бору (від розташованого неподалік с. Трипілля). У XIX столітті фігурують хутір та озеро в урочищі Заспа, що належали Софіївському монастирю (в 1919 році озеро Заспа націоналізовано.

У дорадянські часи ці землі належали Видубицькому і Введенському монастирям, частково — російській царській родині.

У 1930—1937 роках Конча-Заспа — у складі Київської приміської смуги. В межах Києва — від 1957 року.