Стрільба кульова

стрельба

 

З історії виду спорту

Зараз немає цього виду спорту в навчальних дисциплінах, але раніше збірна команда  була одною з найкращіх. І ми пишаємось цей сторінкої історії спорту в НТУУ " КПІ ім.Ігоря Сікорського".

Стрілецький спорт в Київському політехнічному інституті бере свій початок з післявоєнних років. Це була підготовка до заліків по ГТО (готовий до праці і оборони), яка дуже швидко переросла в секцію по стрільбі при спортивному клубі інституту. Розвивати стрільбу як вигляд спорту почали брати Гусеви, Євгеній Георгійович і Володимир Георгійович. Тир знаходився в головному корпусі, студенти брали участь в міських змаганнях, швидко набуваючи спортивних навиків і майстерності. По спогадах колишньої студентки електромеханічного факультету (1958-1963) майстра спорту СРСР по кульовій стрільбі Чернявськой Лариси Яківни, спортсмени-стрілки КПІ успішно виступали вже в ці роки у складі збірної команди Києва на Чемпіонатах України, першості ДОСААФ і суспільства «Буревісник», об'єднуючого спортсменів вузів. Команда КПІ в 1962 році віграла першість СРСР серед студентських команд. Лариса Чернявськая встановила два всесозніх рекорда.

Довгі роки керував відділенням кульової стрільби майстер спорту, колишній студент КПІ Балицький Святослав Васильович . За його активної участі при будівництві спортивного центру інституту в підвальному приміщенні був обладнаний стрілецький тир для занять збірної команди з кульової стрільби. Пізніше стрільба була введена і як дисципліна на кафедрі фізичного виховання університету.

Нові студенти підтверджували перші успіхи команди КПІ: майстер спорту Ратушний Олександр був двічі переможцем всесоюзніх студентських змагань, чемпіоном України; Ардельянов Віктор завоював срібну медаль Чемпіонату СРСР; майстер спорту Ракитенко Вадим, переможець першості України серед юніорів, пізніше працював тренером. Команда студентів КПІ тривалий час займала перші місця в змаганнях серед студентів України, а також успішнімі були виступі на Універсіадах СРСР, як в особистому заліку, так і командою. У 2013 році студент, кмс Зелінський Владислав (ФІОТ, гр.ІК-21) брав участь в 11-ї літньої Універсіаді Україні з кульової стрільбі у складі збірної команді м. Київа (Владіслав-віхованець СДЮШОР «Схід» м. Київа). А випускник 2014 р. мс Тікунов Артем(СДЮШОР «Схід» м. Київ) на цих змаганнях у складі команди посів друге місто в змаганнях з пневматичного пістолета. З 2014 року відновлена збірна команда університету зі стрільби. У цьому році команду НТУУ «КПІ» поповнили першокурсникі Вербовський Антон(ІФФ, ФМ-4,вихованець київського «Динамо», першорозрядник), Гурман Олександр (ФММ, УВ-41, другий розряд, м. Кузнецовськ Рівненської обл.) та Атрущенко Антон (ФЕЛ, ДМ-42, вихованець спортивної школиі м. Чернігів).