Спортивне орієнтування

сборная ЦФВС, Зал легкої атлетики, ліве крило, 3 поверх

Викладачі:

Ускова Світлана Михайлівна, старший викладач, майстер спорту України. Відповідає за збірну команду.

 

Для зв'язку на період карантину: svitlana.uskova71@gmail.com

 

 

Спортивне орієнтування в КПІ ім. І. Сікорського         

    В нашому університеті набув широкого розвитку один з прикладних видів спорту – спортивне орієнтування. Він розвивається на навчальному відділенні з легкої атлетики та фітнесу, але, як циклічний вид спорту має свої специфічні риси.

Крім оздоровчого впливу занять на відкритому повітрі, спортивне орієнтування поєднує в собі багатокомпонентність фізичної підготовленості та інтелектуальну підготовленість в вирішенні задач спортивного орієнтування на місцевості.

Реалізація результатів фізичної, технічної, тактичної, психічної та інтелектуальної підготовки відбувається в декількох видах цього виду спорту: фут-орієнтування (бігом), скі-орієнтування (на лижах), байк-орієнтування (на велосипедах) . Рогейн – орієнтування   (командний вид змагань, 2-4 чоловіка, жінки, мікс). Учасники самостійно планують пробігання дистанції за вибором із данних на карті контрольних пунктів. Змагання проводяться за контрольним часом - 6 годин, 12 годин, 24 години на подолання максимальної кількості контрольних пунктів; трейл-орієнтування (орієнтування по доріжках, на інвалідних візках).

Учасник змагань за допомогою спортивної карти та компаса має якнайшвидше пробігти дистанцію по незнайомій місцевості через певну кількість точок - контрольних пунктів (КП), зробивши електронну відмітку на них.

     На старті учасник отримує спортивну карту з нанесеними на неї КП, кількість яких, а також послідовність їх проходження, визначають судді. Переможець визначається за найкращим часом проходження всіх позначених на карті КП. Учасників, як правило, поділяють на групи — відповідно віку (10 — 60 років і старші) і кваліфікації, наприклад: 21Е (еліта: Майстри спорту та кандидати в майстри спорту) окремо серед чоловіків і жінок.

Основні типи дистанцій: спринт, середня дистанція, довга дистанція і естафети (2-4 етапні). Найпопулярніший вид спортивного орієнтування — за заданим напрямком. Це коли точки КП на карті з'єднані послідовно один за одним лініями. Спортсмен повинен саме в такій послідовності проходити їх.

   Багату історію має спортивне орієнтування і в нашому університеті. Починаючи з 1996 року, КПІшники щорічно виборють призові місця та стають переможцями міських змагань, першостей та Чемпіонатів України. Неодноразово збірна команда КПІ була призером чемпіонатів м. Києва і Чемпіонатів України серед студентів.

   Студенти-орієнтувальники КПІ та випускники (які продовжують виступати в змаганнях),   входять до складу збірної команди України. Вони є учасниками Чемпіонатів світу та Европи серед юнаків та юніорів, учасниками і призерами чемпіонатів світу та Европи з рогейну.

Поєднання високоінтенсивного бігу та інтелектуальної роботи одночасно   знаходить все більше прихильників бігу з картою та компасом в Україні і по всьому світу.

             Ускова на каф 2 2

             Ускова на каф 2 1

За останні роки переможцями та призерами міських та всеукраїнських змагань були Звягін М.(ФПМ), Колесник В.(ІПСА), Шеховцов А.(ММІ), Голобородько А.(ФММ), Таран В.(ФТІ), Бабіч К.(ІПСА). Мізернюк С.(ФМФ).     Запрошуемо студентів приєднатися до команди зі спортивного орієнтування на відділенні легка атлетика - фітнес в КПІ ім. Ігоря Сікорського. Відповідальною за спортивне орієнтування в університеті є старший викладач кафедри спортивного вдосконалення Ускова Світлана Михайлівна, Майстер спорту СРСР. 

(06.04.2021, Ускова С.М.)

==========================================================================================================================   З історії виду спорту     З 1996 року збірна команда НТУУ “КПІ” з спортивного орієнтування посідала 1-3 місця у Універсіадах м. Києва та першості м. Києва серед студентів вузів. Члени збірної команди НТУУ “КПІ” активно приймають участь також у всеукраїнських, міжнародних змаганнях і стають призерами та переможцями цих змагань.      

Результати за останні роки:

 • Члени збірної команди НТУУ “КПІ” входять до складу національної, юнацьких та юніорських збірних команд України, та приймають участь у чемпіонатах Європи та Світу зі спортивного орієнтування. З 1996-2014 роки студенти-орієнтувальники ставали призерами та переможцями першостей та чемпіонатів України, Універсіад України, чемпіонатів України серед студентів : Фесенко А., Радіонов А.(ФТІ), Хоменко І.(ІПСА), Поплавская Л.(ІПСА), Щукін К.(ІПСА), Пустовойт І.(ФМФ), Заїка С. та Афанасьєв (ФЕА) , Доценко О., Воронецкий Е.(ММІФ), Мамчур А.(ФЕЛ), Лозня Д. та Федоров Е.(ІТС), Усков А. та Дрижак А.(ВПІ), Федорова О.(ФММ), Чернат І.(ММІ), Мороз В.(ПБФ), Запорожец С. та Кримцева А.(ХТФ),Анікейцев П. та Іржавский А.(ІЕЕ).
 • З орієнтування на лижах та велоорієнтування призерами Чемпіонатів України за цей час були Маріч К. та РаськоЮ.(ФПМ), Сугак А.(ТЕФ).
 • У міських та Всеукраїнських змаганнях приймають участь та стають призерами студенти Університету Данілюк А.(ІТС),Міщук Ю.(ФММ), Кочін А.(ФТІ),Рудницкій С .(ІЕЕ).
 • У 2010 році студентка Доценко Олена виборола ІІ місце на Чемпіонаті Європи, а будучи аспіранткою ММІФ у 2013 році вона у Іспанії здобула бронзову медаль у Чемпіоната Европи з рогейну.
 • у 2012році збірна команда НТУУ «КПІ» вдало виступила і посіла II командне місце у Чемпіонаті України серед ВУЗів , що проходив у м. Київі у 2012році. Три дні змагань у напруженій боротьбі спортсмени команди КПІ Федорова О.(ФММ), Щукін К.(ІПСА), Ніколаєнко Р. (ФІОТ), Усков О. (ВПІ), Чернат І. (ММІ), Афанасьєв М.(ФЕА), Кудренко І.(ІПСА), Анікейцев П.(ИЕЕ), Іржавський О.(ІЕЕ), Овдієнко Ю.(ФАКС), Дріжак А.(ВПІ), Таценко М. (ФІОТ) здобували залікові очки в скарбничку команди НТУУ. У особливому заліку на довгій дистанції Федорова Олена (ФММ) здобула I місце, Щукін Костянтин(ІПСА) – завоював три нагороди на I, II, II місця.
 • У серпні 2013 року Софії пройшли Дефлімпійські Ігри, у яких приймають участь спортсмени з вадами слуху. До складу олімпійської команди України увійшов студент ФІОТ Ніколаєнко Руслан ( призер Чемпіонатів Європи та світу 2011-2012 років зі спортивного орієнтування серед глухих спортсменів). У складі естафетної команди України Ніколаенко Р. Виборов у напруженій боротьбі ІІ місце на Дефлімпійських Іграх.
 • 2014 рік - нові досягнення:

  -Міжнародні змагання “Ліга компас 2014”, м.Харків (1-2.05.2014):- Афанасьєв Михайло ФЕА, 2-й курс ЕТ-21 2 м.

  -Міжнародні змагання “Кубок дружби”: Кочін Олександр, учасник.ФТІ 1-й курс ФЕ-31. -Чемпіонат України з велеорієнтування, м.Київ (27-28.09.2014): Усков Олексій- І-е місце;

  -Кубок України зі спортивного орієнтування, м.Черкаси (19-21.04.2014): Афанасьєв Михайло_ 2 та 3 місто;Федорова Олена -2-е місто; Крімцева Аліна - І-е місце;

  -Командний чемпіонат зі спортивного орієнтування, м.Дніпропетровськ (8-11.05.2014): ІІ-е командне місце.

  -Чемпіонат України з велоорієнтування (багатоборства); Місце проведення - м.Київ; Дата - 26.09.2014: - Крімцева Аліна Олександрівна; Призове місце № - 1 - Усков Олексій Андрійович; Призове місце № - 2.

  Серед кращих спортсменів НТУУ "КПІ" 2016 року Крімцева Аліна-член збірної команди України та кандидат у збірну країни Михайло Афанасьєв.

  спор ор Афанасьев

  Кримцева 2

  Досягнення 2015 року:

  Чемпіонат України серед юніорів та юношей зі спортивного орієнтування (естафета); Місце проведення - м.Київ; Дата - 23.04.2015:

       - Побережець Інна Анатоліївна; Призове місце № - 2

       - Крімцева Аліна Олександрівна; Призове місце № - 2

       - Крімцева Аліна Олександрівна; Призове місце № - 3.

  Командний чемпіонат України зі спортивного орієнтування; Місце проведення - м.Суми; Дата - 07.05.2015:    

       - Афанасьєв Михайло Юрійович; Призове місце № - 3

       - Крімцева Аліна Олександрівна; Призове місце № - 3

       - Афанасьєв Михайло Юрійович; Призове місце № - 1

 • Чемпіонат України зі спортивного орієнтування (25-28 ВЕРЕСНЯ У Чернівцях):
 • - Крімцева Аліна (ХТФ) виборола 1 місце;

  -Афанасьєв Михайло (ФЕА) завоював срібну медаль.

 • Всеукраїнськы змагання "Київ-Опен" ( 3-4 жовтня 2015):

- Десятник Олександр був третім.

2016 рік - нові досягнення:

Чемпіонат м.Києва зі спортивного орієнтування серед учнівської молоді; Місце проведення - Київ; Дата - 13.03.2016; ПІБ студента:

- Титов Андрій; Призове місце № - 3

- Черненко Дарья; Призове місце № - 3

Київський марафон; Місце проведення - Київ; Дата - 17.04.2016; ПІБ студента:

- Крімцева Аліна; Призове місце № - 1

Чемпіонат м.Києва зі спортивного орієнтування серед учнівської молоді; Місце проведення - Київ; Дата - 08.11.2015; ПІБ студента:

- Кочин Олександр; Призове місце № - 3

- Десятник Олександр; Призове місце № - 1

- Черненко Дар'я; Призове місце № - 3 - Титов Андрій; Призове місце № - 3

Чемпіонат м.Києва зі спортивного орієнтування; Місце проведення - Київ; Дата - 13.09.2015; ПІБ студента: - Данилюк Анастасия; Призове місце № - 2

- Десятник Олександр; Призове місце № - 1

- Усков Олексій; Призове місце № - 2

 • Міжнародні змагання зі спортивного орієнтування "Ліга Компас 2016"; Місце проведення - Харків; Дата - 01.05-02.05.2016; ПІБ студента:

  Крімцева Аліна; Призове місце № - 1

  Черненко Дарья; Призове місце № - 1

  Побережець Інна; Призове місце № - 2

  Спортивні досягнення 2016/2017 років

  -        Чемпіонат України: Десятник О.В. ТЕФ ТМ-51 І місце; Дата проведення 28.09.2016.

  -        Чемпіонат України: Крімцева А.В. ХТФ ХК-31 ІІ місце; Дата проведення 18.03.2017.

  -        Чемпіонат України: Збірна команда НТУУ "КПІ" з спортивного орієнтування ІІ місце; Дата проведення 16.10.2016.       

  -        Чемпіонат України: Крімцева А.В. ХТФ ХК-31 ІІІ місце; Дата проведення 21.04.2017.     

  -        Чемпіонат України: Крімцева А.В. ХТФ ХК-31 ІІІ місце; Дата проведення 15.10.2016.

   Брали участь:

  -        Чемпіонат України; ПІБ студента(ів): Поліщук В.А. ЗФ ЗВ-22; Дата проведення 22.10.2016.

  -        Чемпіонат України; ПІБ студента(ів): Поліщук В.А. ЗФ ЗВ-22; Дата проведення 11.02.2017.

  -        Чемпіонат України; ПІБ студента(ів): Поліщук В.А. ЗФ ЗВ-22; Дата проведення 31.03.2017

        -      Чемпіонат України: Жучинський Олександр, Кибенко Віталій; дата проведення 04.06.2017.

  Спортивні досягнення 2017/2018 навч. року:

  -Звягін М. С. (ФПМ КМ-73); - Чемпіонат України зі спортивного орієнтування серед юнаків та юніорів в м. Чернігів ; всеукраїнські змагання; призове місце - 1

  - Карпович Ф. О. (ІПСА КАо-77); - Відкритий чемпіонат Київської області зі спортивного орієнтування ; міські змагання; призове місце - 2

       ориет1 ориент3  ориент2

  Спортивні досягнення 2018/2019 н.р.

  Студенти взяли участь у 22 змагань різного рівня:

  Таран Вікторія (ФТІ)

  - Чемпіонат м.Києва на спринтерских дистанціях; призове місце – 3

  - Чемпіонат м.Києва серед учнівської молоді зі спортивного орієнтування; призове місце – 2

  - Особистий чемпіонат м.Києва зі спортивного орієнтування; призове місце – 1

  - Відкритий чемпіонат Київської області зі спортивного орієнтування; призове місце - 1

  Городецький Микола (ТЕФ): - Чемпіонат м.Києва на спринтерских дистанціях; призове місце – 2

  Блануц Дмитро(ФІОТ); Вид спорту: - Чемпіонат м.Києва на спринтерских дистанціях; призове місце – 3

  Дрозд Валентина (ХТФ):

  - Чемпіонат м.Києва серед учнівської молоді зі спортивного орієнтування; призове місце – 3

  - Особистий чемпіонат м.Києва зі спортивного орієнтування; призове місце -2

  Звягін Микита (ФПМ):

  - Чемпіонат України на спринтерских дистанціях м.Луцьк; всеукраїнські змагання; призове місце – 3

  - Чемпіонат України зі спортивного орієнтування (спринт) м.Чернівці; призове місце - 2

  Колесник Вадим (ІПСА):

  - Чемпіонат України з Трейл -орієнтування. м.Одеса; призове місце- 1

  - Особистий чемпіонат м.Києва зі спортивного орієнтування; призове місце – 2

  - Відкритий чемпіонат Київської області зі спортивного орієнтування; призове місце -1

  Голобородько Аліна (ФММ):

  - Всеукраїнські змагання "Голосіївська осінь" зі спортивного орієнтування; призове місце – 3

  - Відкритий чемпіонат Київської області зі спортивного орієнтування; призове місце - 3

  - Особистий чемпіонат м.Києва зі спортивного орієнтування; призове місце – 2

  Бабич Кирило (ІПСА):

  - Особистий чемпіонат м.Києва зі спортивного орієнтування; призове місце – 3

  - Відкритий чемпіонат Київської області зі спортивного орієнтування; призове місце - 3

   Спортивні змагання  2018/2019 н.р. 

  Спортивний рік 2019/2020 навч.року був перерваний карантином. Студенти-орієнтувальники змогли взяти участь тільки в осінніх стартах 2019 року: 

   вже 5-6 жовтня 2020 р. відбувся Чемпіонат міста  «Kiev-Open»,

  Студенти   КПІ, що входять до складу збірної команди універсітету Звягін Микита(ФПМ), Городецький Микола(ТЕФ), Блануца Дмитро(ФІОТ), Колесник Вадим(ІПСА), Бабіч Кирил(ІПСА), Мезернюк Софія(ФМФ), Шехавцов Андрій(ММІ), Сливка Микола(ММІ), Адамчук Анна(ФПМ) приймали участь у змаганнях.

      -  Серед дівчат юніорок Мезернюк Софія(ФМФ) на дистанції 7.7 км показала ІІ результат; Адамчук Анна ІІІ місце

       - серед хлопців юнаків трасу 9.5 км Бабіч Кирил подолав з ІІІ результатом. 

       - Колесник Вадим показав серед юнаків ІІІ результат

       - Звягін Микита (ФПМ) фінішував з ІІІ результатом у групі еліта на дистанції 15 км

       - Призерами та переможцями за сумою балів за два дня змагань у«Kiev-Open» стали студенти КПІ у групі «Еліта»   Звягін Микита здобув перемогу(І місце), серед юнаків Колесник Вадим – 3 місце, серед дівчат Мезернюк Софія -2 місце, Адамчук Анна –3 місце.

   Відкритий Чемпіонат міста Києва зі спортивного орієнтування, присвячений «Дню фізичної культури та спорту":

       - група чоловіча «Еліта» Звягін Микита (ФПМ) фінішував з другим результатом.

       - У юніорських змаганнях Шеховцов Андрій(ММІ) зайняв ІІІ місце серед хлопців,

       - серед дівчат дуже швидко пробігли свою дистанцію  Таран Вікторія (ФТІ)з ІІ результатом, та Голобородько Аліна(ФММ) посіла ІІІ місце.

       У вересні також у Києві пройшов Чемпіонат України зі спортивного орієнтування на спринтерських дистанціях. 

       - у особистому заліку Звягін Микита зайняв ІІІ місце. 

       - змішаній естафеті серед юніорів Шеховцов Андрій ІІІ місце, 

       -у еліті Звягін Микита посів ІІ місце. 
      сп ор.jpg P91006-1002361.jpg