Шахи

шахі

Центр консолідації студентів, Студентський профком, 2 поверх

Зараз немає цього виду спорту в навчальних дисциплінах, студентам-шахматистам слід звертатися в студентський профком.

З історії виду спорту:

Шахи — гра на спеціальній дошці, що має назву шахівниця й поділена на 64 світлі і темні клітини (поля), між 16 світлими (білими) і 16 темними (чорними) фігурами за встановленими для них правилами пересування; старовинна індійська настільна розважальна гра, що має давню історію. Як одна з найрозповсюдженіших спортивних ігор сучасності, гра поєднує в собі елементи мистецтва (уяви), науки (логічно-точний розрахунок) і спорту.

Шахи мають виховне значення: сприяють розвитку концентрації уваги, вміння долати труднощі та планування власних дій, логічно мислити. Оскільки у грі в шахи виявляються особливості людської особистості, вони використовуються у якості моделі наукових досліджень в психології та педагогіці. Також використовуються для моделювання систем штучного інтелекту.

Досягнення команді університету за останні роки:

 • Чемпіонат м.Києва серед ВНЗ м.Київ (13-16.11.2007)- командне І-е місце;
 • На Чемпіонаті м. Києва серед вищих навчальних закладів(17.04.2009) команда посіла 2-е місце;
 • На Чемпіонаті ВНЗів 2012-2013 учбового року збірна команда НТУУ «КПИ» посіла 3-е місце.
 • Нові досягнення 2015/2016 н. р.:

  Студентська універсіада м.Києва з шахів   2016 року:

  Хлопці:     2 – КПІ      Дівчата:  ,  2 - КПІ,  

  Склад команд: Воронцов Павло (ІПСА, ДА-51);   Білоус Михайло (ФІОТ, ІС-51);   Фрідмае Рон (ІПСА, КА-23);   Скуратовский Ілля (ФЕА,ЕМ-32);   Андрієвич Володимир (ФІОТ, ІК-32);   Валькова Анжеліка (ФЛ, ЛА-51);   Конопатська Олександра (ІПСА);   Гамуля Марія (ФЕЛ, ДБ-51)

  Білоус Михайло (ФІОТ, ІС-51) став першим на Чемпіонаті України серед юнаків до 20-ти років, прийняв участь в Чемпіонаті миру з шахів(юнаки до 20 років), якій пройшов в серпні 2016 в Індії.