Легка атлетика

легкая атлетика

 

ЦФВС, зал легкої атлетики, 3 поверх, ліве крило.

Викладачі:  

 Для зв'язку на період карантину:

  Прус Надія  Михайлівна   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ускова Світлана Михайлівна, старший викладач, МС  України svitlana.uskova71@gmail.com

Новицький Юрій Володимирович, доцент, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

                                           Скибицький Ігор Глібович  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;    Руденко Галина  Андріївна    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.             

 

                   7f39f1d764666bba50dc6b076c7e87e8-0.jpg          

                                                               Шановні студенти-КПІшники!

В зв’язку з реформою системи фізичного виховання в нашому університеті, вам пропонується право обирати улюблений вид рухової активності та спорту серед декількох інших. 

Всі вони об’єднані в п’ять груп:

- ігрові види спорту;

- силові види спорту;

- складно-координаційні види спорту;

- єдиноборства;

циклічні види спорту.

До групи циклічних видів віднесено легку атлетику-фітнес. Це не стільки вид спорту, скільки вид рухової активності, що пропонує вам можливість на основі легкоатлетичних вправ (біг, стрибки, спеціальні вправи легкої атлетики) підвищити загально-фізичну підготовленість, розвинути основні фізичні якості.

Біг і його оздоровчий ефект оснований на включенні в роботу майже всіх м’язових груп, що призводить до збільшення навантаження та забезпечення організму киснем. Біг є могутньою природною вправою дихальної гімнастики: подих стає повним та різким. Регулярні заняття легкою атлетикою стають основою активного та правильного способу життя. Насамперед це стосується серцево-судинної та легеневої систем, опорно-рухового апарату.

Загальний вплив бігу на організм, пов'язаний зі змінами функціонального стану центральної нервової системи. Компенсацією наростаючих енергозатрат, функціональними змінами в системі кровопостачання та зниження захворюваності.

Легку атлетику недарма називають королевою спорту. На її основі розвивають свої здібності представники всіх видів спорту. Навіть шахісти включають в план підготовки циклічні рухові вправи на свіжому повітрі. Другий бік легкоатлетичних вправ – це оздоровчий вплив на організм людини. Біг та ходьба – це природні способи пересування. Вони забезпечують організм киснем, підвищують витривалість, зміцнюють опорно-руховий апарат.

За програмою навчання в зимовий період пропонується:

«Фітнес-підготовка» - фізичні вправи в приміщенні з музичним супроводом в русі та на килимках. Вправи на гнучкість та координацію. Силові вправи з гантелями, набивними м’ячами. Вправи зі скакалкою, гімнастичною палицею та іншими снарядами, вправи на гімнастичній стінці, перекладині та брусах. Також виконуємо вправи на розслаблення та розтягнення м’язів, статичні вправи, вправи для рівноваги та спеціальної витривалості, стрибкові вправи, вправи для координаційних здібностей, як елемент фітнес-підготовки Загалом пропонуються вправи оздоровчо-рекреаційного характеру саме для тих студентів, які дбають про стан свого здоров’я та належний рівень фізичної підготовленості.

Ласкаво просимо до нас! Легка атлетика-фітнес.

Для студентів, які бажають підвищити свою майстерність та приймати участь у змаганнях і легкоатлетичних пробігах, функціонує Збірна з легкої атлетики НТУУ КПІ» імені І. Сікорського.

Також на основі занять бігом в університеті є Збірна з спортивного орієнтування, з якою працює Ускова Світлана Михайлівна.

   Це дуже цікавий вид спорту. Його заходи завжди проводяться на природній місцевості, будь то змагання чи тренування. Але запрошуються до таких занять студенти з відповідним рівнем підготовленості та за наявності вміння розшифровувати позначки на карті, орієнтуватись на місцевості(підробиці в розділі Спортивне орієнтування (НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС)

 З історії досягнень легкоатлетів.                         

Збірна команда з легкої атлетиці НТУУ “КПІ” входить в трійку найкращих команд м.Києва серед вищих навчальних закладів. Студентка теплоенергетичного факультету Радченко Анастасія стала Чемпіонкою м.Києва на дистанції 60 м з бар'єрами. Студент ММІФ Краст Юрій став переможцем легкоатлетичного пробігу “Осінній лист” - 20,3км. Команда НТУУ неодноразово була призером першості м. Києва з легкоатлетичного кросу та першості з легкої атлетики.                                      

        Найбільші досягнення за останні роки:

 • 2008р. - 2-е місце на І Спортивних студентських іграх м. Києва.
 • 2011 р.– 2 місце в Чемпіонаті м.Києва з легкоатлетичного кросу серед ВНЗ (квітень);3 місце в Чемпіонаті м.Києва (естафетний біг,вересень);
 • 2012р.- студентка ФБМІ Каленська О. посіла 1 місця в особистому заліку у атлетичному пробігу «Солом’янська миля(Київ,квітень) та у 25-му атлетичному пробігу памя’ти В.М.Ткачука(листопад).
 • 2013р.-студентка РТФ Лузіна Мирослава посіла 1-місце в легкоатлетичному пробігу, присвяченому Дню фізичної культури та спорту України(вересень) та 3-є місце в 16-му відкритому пробігу пам’яти C.Ф.Самойленка(квітень)..
 • Студент РТФ Паленичка Владислав посів 2-е місце в Чемпіонаті м.Києва з легкої атлетики серед ДЮСШ зі стрибків у довжину. Також у легкоатлетів в здобутку 2-е місце в легкоатлетичній естафеті серед ВНЗ м. Києва.
 • Нові досягнення, 2014 рік :

  -Чемпіонат України з легкоатлетичного кросу м.Цюрупінск (Херсонська обл.) (29.03.2014)- Федорова Олена ФММ 5-й курс УК-92.

  -Кубок України з легкої атлетики “Марафон” м.Харків (12.04.2014) - І- е місце.

  -ХХVI легкоатлетичний пробіг пам’яті В.М.Ткачука м.Київ (2.11.2014_-переможці та призери).

  -V Відкритий легкоатлетичний крос "Мій вибір - здоров"я" університетів України; Місце проведення - м.Київ; Дата - 11.10.2014:- Хоменко Роман Миколайович; Призове місце № - 1

  Досягнення 2015 року :

  • Чемпіонат м.Києва з легкої атлетики серед юніорів та юнаків, присвяченому дню Києва; Місце проведення - м.Київ; Дата - 03.06.2015:

        - Паленичка Владислав Ярославович; Призове місце № - 2

  • Чемпіонат м.Києва з легкої атлетики серед юніорів та юнаків (потрійний стрибок); Місце проведення - м.Київ; Дата - 16.01.2015:

        - Паленичка Владислав Ярославович; Призове місце № - 1

  • Чемпіонат м.Києва з легкої атлетики серед юніорів та юнаків (стрибок у довжину); Місце проведення - м.Київ; Дата - 17.01.2015:

        - Паленичка Владислав Ярославович; Призове місце № - 1 Тютюнник Владислав Вікторович; Призове місце № - 2

  • Весняний Чемпіонат м.Києва з легкоатлетичного кросу ; Місце проведення - м.Київ; Дата - 18.04.2015:

        - Крімцева Аліна Олександрівна; Призове місце № - 2

  •  Всеукраїнські змагання з легкої атлетики естафетний марафон; Місце проведення - Київ; Дата - 15.05.2016; - Збірна команда НТУУ "КПІ" з триатлону; Призове місце № -2.

   Всеукраїнські змагання з легкої атлетики "Пробіг пам'яті Ткачука"; Місце проведення - Київ; Дата - 01.11.2015; ПІБ студента: - Тузовська Марія; Призове місце № - 1

   Солом"янський пробіг присвячений "Дню Фізичної культури і спорту України"; Місце проведення - Київ; Дата - 19.09.2015; ПІБ студента:

       - Поліщук Віталій; Призове місце № - 2

   Осінній чемпіонат м. Київа з кросу; Місце проведення - Київ; Дата - 10.10.2015; ПІБ студента:

       - Афанасьев Михайло; Призове місце № - 3

   Чемпіонат м. Києва з легкої атлетики серед юніорів та юнаків; Місце проведення - Київ; Дата - 14.01.2016; ПІБ студент):

      - Мілевич Євген; Призове місце № - 3

   Пробіг "Солом'янська миля"; Місце проведення - Київ; Дата - 20.04.2016; ПІБ студента:

      - Поліщук Віталій; Призове місце № - 2

      - Криницький Олександр; Призове місце № - 3

    Здобутки 2015/2016 року:

   Брали участь:

   -        Чемпіонат України: Поліщук В.А. ЗФ ЗВ-22; Дата проведення 22.10.2016.

   -        Чемпіонат України: Поліщук В.А. ЗФ ЗВ-22; Дата проведення 11.02.2017.

   -        Чемпіонат України: Поліщук В.А. ЗФ ЗВ-22; Дата проведення 31.03.2017

          -     Пробіг "Солом'янська миля"; Команда КПІ ім.І.Сікорського 1 місце.Місце проведення - Київ;травень 2017.

   Спортивні досягнення 2017/2018 навчального року:

   - Беленікін О. Д. (ФММ УВ-71); Вид спорту: - Студентський забіг "Молодь за здорове життя"; міські змагання; призове місце - 2

   Спортины досягнення 2018/2019 н.р.:

   Студенти взяли участь у 16 змаганнях різного рівня:

   Поліщук Віталій (ЗФ):

   - Осінній Чемпіонат м.Києва з легкоатлетичного кросу; призове місце – 1

   - Взяв участь:Всеукраїнські змагання з легкої атлетики "Львівська десятка" м.Львів; всеукраїнські змагання

   - у 8-му Київський Міжнародному марафоні з легкої атлетики; без призового місця. А також у других всеукраїнських змаганнях.

   Панцюк Уляна (ФММ:

   - Відкритий чемпіонат київської області. м.Бровари; призове місце – 2

   - Олімпійський день. м.Ірпінь; призове місце - 3

   Байда Олексій (ФЕА); Вид спорту: - Командний чемпіонат м.Києва 100 100 15 присвячений Дню Києва; призове місце - 1

   Збірна команда у складі Хомутовська Анастасія (ІХФ), приймак Лілія (ФЛ), Панцюк Ул яна (ФММ), Поліщук Віталій (ЗФ), Старовойтов Руслан ((ФІОТ), Румянцев Олексій (ФІОТ), Гричук Іван (ТЕФ), Юхимчук Анастасія (ФІОТ), Величко Дмитро (РТФ); Вид спорту: - пробіг «Солом янська міля», м.Київ.; призове місце - 1

   Спортивні досягнення 2019/2020 навчального року:

   6 жовтня 2020 р. відбувся легкоатлетичний забіг Солом'янська миля, м.Київ:

    -Мелеш Катя (ФБМІ, 2 курс, група БМ-92). стала переможницею серед студентів.